Maverick vlétl do sršního hnízda a dovedl Pandy k další výhře

V rámci 10. kola Kooperativa NBL měla před sebou SLUNETA velkou výzvu, zajížděla totiž na horkou půdu do Písku. Očekával se souboj dvou týmů, které mají momentálně velkou formu, ale úvod utkání byl hodně upracovaný z obou stran, oba celky se soustředily hlavně na defenzivu, a tak nebylo k vidění tolik bodů. Po úvodním dějství byl stav 14:18 pro hosty.

Domácím tentokrát nešla střelba tak, jak by si asi představovali, ale nahradili to velkou snahou o doskok, a právě díky útočným doskokům a bodům z druhých šancí, zůstávali stále ve hře. Jenomže SLUNETA přivezla svou novou posilu Mavericka Rowena, který měl z ústeckých hráčů nejlépe seřízenou mušku a hlavně díky jeho bodům vedla SLUNETA o poločase 33:41.

V bouřlivé atmosféře se hrálo i po přestávce a domácí se drželi svého plánu, tvrdá obrana na hranici faulu – často až za hranicí a věřili, že prolomí střeleckou smůlu. Pandy ale nátlak ustály a dobrou obranou udrželi Sršně na 57 bodech za 3 čtvrtiny (oproti 64 ústeckým bodům).

V posledním dějství se domácím sice začalo dařit v útoku a podařilo se jim i snížit na nejmenší možný rozdíl 70:71. Ale byla to opět ústecká obrana, která slavila úspěch a na druhé straně se k Maverickovi Rowenovi bodově přidali i Autrey, Nichols a kapitán Pecka a na žádné drama nakonec nedošlo.

Ústí díky této výhře přeskočilo v neúplné tabulce Opavu a je nyní druhé! Nyní čeká svěřence Honzy Šotnara volný víkend (utkání s Nymburkem se přeložilo na 26. 11.) a pak pokračuje tour po venkovních hřištích, v rámci AAC nejprve do Rakouska a příští sobotu do medvědího brlohu.

Sršni Photomate Písek - SLUNETA Ústí nad Labem 78:87 (14:18 33:41 57:64)
Body domácí:
Svoboda a Skalička po 19, Novotný 16, Šurý 6, Borovka a Englický po 5, Šlechta 4, Sýkora a Černý po 2
Body hosté: Rowen 28, Autrey 14, Nichols 13, Pecka 12, Váňa 8, Haiblík 7, Johnson 3, Karlovský 2
Trojky: 32/7 – 34/13
Trestné hody: 25/17 – 23/16
Doskoky: 47 - 36
Osobní chyby: 25 - 17